ХоландијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

1060 NL, Nieuw West, Amsterdam, Amsterdam, Noord-Holland: 1060 NL

1060 NL

Адреса И Поштенски Број
Наслов :1060 NL, Nieuw West, Amsterdam, Amsterdam, Noord-Holland
Површина 1 :Nieuw West
Град :Amsterdam
Регионот 2 :Amsterdam
Регионот 1 :Noord-Holland
Земја :Холандија
Поштенски :1060 NL

Други Информации
Јазик :Dutch (NL)
Регионален Код :NL-NH
ширина :52.35212
должина :4.77600
Временска Зона :Europe/Amsterdam
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

1060 NL, Nieuw West, Amsterdam, Amsterdam, Noord-Holland се наоѓа во Холандија. Нејзините поштенски код е 1060 NL.

Другите се е достапен
1060 NL, Nieuw West, Amsterdam, Amsterdam, Noord-Holland,1060 NL ©2014 Поштенски Пребарување